Koltuk Döşeme Ankara

Koltuk Döşeme Hizmetleri

koltuk tamircileri mobilya döşemelik kumaş
Anasayfa ANASAYFA Döşeme DÖŞEME Kumaş KUMAŞ Antik Boya ANTİK BOYA Koltuk Tamircisi TAMİRAT-BAKIM Ankara Mobilya REFERANSLAR İletişim İLETİŞİM


ANKARA KOLTUK DÖŞEME, BERJER DÖŞEME, SANDALYE ve MARKİZ DÖŞEME

KOLTUK DÖŞEME

Koltuk döşeme işlemine başlamadan önce koltuğun iskelet yapısını güçlendirmek gerekmektedir. Öncelikle kavele, köşebent, tutkallama ve bağlantı noktalarını güçlendirmekle işe başlanmaktadır. Kolon çalışması yapıldıktan sonra ,mutlaka kolonlarının üzerine kumaş veya astar çalışılması yapılmalıdır. Buradaki amaç yükün direk olarak kolon ve kasaya binmemesidir. Süngerleme ve beyazlatma çalışılması yapıldıktan sonra kumaşla sünger arasına elyaflama çalışması yapılarak koltuk süngerlerinin hem de koltuk kumaşının deforme olması engellenir. Koltuklar temizleme çalışmalarında hafıf nemli bezle fazla baskı yapılmadan uygulanır.

Koltuk Döşeme, Koltuk Döşemesi

BERJER DÖŞEME

Berjerler dinlenme koltuklarıdır. Değişik modellerde berjer çeşitleri vardır. Klasik berjerler, rustik berjerler ve modern berjerler olarak üç bölüm ayrılır. Berjer döşemelerinde estetik büyük önem arz etmektedir. Ayrıca berjerin alt yapısı ve malzemesi güçlü yapılandırılmalıdır.
Berjer Döşeme, Berjer Döşemeci

SANDALYE DÖŞEME

Sandalye döşeme işlemlerinde iskelet yapısı iyi fırınlanmış keresteler tercih edilmelidir. İskelet yapısında ardak budak veya ek olmamalıdır. Köşebent çalışması mutlaka uygulanmalıdır. Kolonlama işleminden sonra kolonların üzerine astar çalışması yapılmalı ve yükün direk olarak kolonlar üzerine binmesi engellenmelidir. Sonrasında sünger çalışması yapılmalıdır. Süngerle kumaş arası mutlaka elyaflama işlemine tabi tutulmalıdır.
Sandalye Döşeme, Sandalyeciler

MARKİZ DÖŞEME

Markizler genelde yatak odalarında yatağın ayak kısmında kullanılır. Markiz iki adet kol ve oturma kısmından oluşur. Markiz döşemesi İskelet yapısı diğer mobilyalarda olduğu gibi güçlü olmalıdır. Markiz iskeletinde mutlaka köşebent çalışması yapılmalıdır. Süngerleme ve kumaşlama çalışması akabinde devam eder.
Markiz, Markiz Döşeme, Markizler

 

ANKARA'NIN EN İYİ KOLTUK DÖŞEMECİSİ

 • 42 yıllık tecrübemizle Ankara'da koltuklarınızın döşemesini özenle uyguluyoruz.

 • 1965' den bugüne koltuk döşeme kanepe berjer markiz dinlenme yatak başı puf armut çekyat döşeme ve makas değişimi, bahçe minderi şark köşesi oturma grubu duvar döşeme kaplama ve yer minderi, disko bar döşeme, laja mobilya cilası, altın varak eskitme gomalak cila sandalye kılıfı ve yüz değiştirme alanlarında hizmet vermekteyiz.

 • Koltuk Döşeme
  • Değerli mobilya ve antik eşyalarınızın bakımı, tamiratı ve döşemesini estetik ve titizlikle yapıyoruz.

  • Tüm hizmetlerimizde eşyalarınızı evinizden alıyor, gerekli tamirat, bakım hizmetini atolyemizde özenle yapıyor ve tekrardan evinize teslim ediyoruz.

  • Her çeşit koltuk tamiri, yüz değişimi ve cila bakımları.

  • Ev, işyeri, otel, cafe vs. mekanların oturma grupları tamir ve yenileme işleri.
  • İstenilen ölçüde ve istenilen modelde kanepe, koltuk, berjer, köşe takımı, josefin, puf imalatı; birinci sınıf sünger ve malzemeler kullanılarak yapılmaktadır.
   
  Ankara Döşeme
  EROL DÖŞEME
  Turan Güneş Bulvarı, (91 Sok.) 713 Sok. No: 9 / 2 D Yıldız, Çankaya - ANKARA Tel: 0 (312) 438 36 29, GSM: 0(535) 613 50 28 Copyright © 2009 Erol Döşemecilik
  Web Tasarımı, Google Optimizasyonu
  Ankara Mobilyacılar